Кина производители на заварени габион кутија и добавувачи | Yezhen

Заварени габион кутија

Краток опис:

1.Material: Hot dipped galvanized PVC coated wire Gal-fan coated (95% Zinc 5% Aluminum for up to 4 times the life of a galvanized finish) Stainless steel wire 2.Specification Normal Box sizes (m) NO. of diaphragms (pcs) Capacity ( m 3) 0.5 x 0.5 x 0.5 0 0.125 1 x 0.5 x 0.5 0 0.25 1 x 1 x 0.5 0 0.5 1 x 1 x 1 0 1 1.5 x 0.5 x 0.5 0 0.325 1.5 x 1 x 0.5 0 0.75 1.5 x 1 x 1 0 1.5 2 x 0.5 x 0.5 1 0.5 2 x 1 x 0.5 1 1 2 x 1 x 1 1 2 Th...


детали за производот

Тагови производ

1.Material:

Топло поцинкуван натопи

ПВЦ обложени жица

Gal-вентилатор обложени (95% цинк 5% алуминиум за до 4 пати на животот на еден галванизиран завршница)

нерѓосувачки челик жица

2.Specification

Нормално големини кутија (м)

NO. на дијафрагми (парчиња)

Капацитет (m 3)

0.5 x 0.5 x 0.5

0

0,125

1 x 0.5 x 0.5

0

0.25

1 x 1 x 0.5

0

0.5

1 x 1 x 1

0

1

1.5 x 0.5 x 0.5

0

0,325

1,5 x 1 x 0.5

0

0.75

1.5 x 1 x 1

0

1.5

2 x 0.5 x 0.5

1

0.5

2 x 1 x 0.5

1

1

2 x 1 x 1

1

2

Оваа табела се однесува на индустриски стандард големини на единицата; не-стандардни димензии единици се достапни во димензии на множители на отворот на решетката
 

 

заштита од корозија

поцинковани

95% Цинк + 5% Алу

ПВЦ обложени

решетката големина

50,8 x 50.8mm

76.2 x76.2mm

50,8 x 50.8mm

76.2 x76.2mm

50,8 x 50.8mm

76.2 x76.2mm

Обединете Големина

жица Дијаметар

жица Дијаметар

жица Дијаметар

1 x 1 x 1m

3.0mm, 4.0mm, 5.0mm 3.0mm, 4.0mm, 5.0mm

3.0mm / 3.8mm

2 x 1x 1m

3.0mm, 4.0mm, 5.0mm 3.0mm, 4.0mm, 5.0mm

3.0mm / 3.8mm

3x 1 x 1m

3.0mm, 4.0mm, 5.0mm 3.0mm, 4.0mm, 5.0mm

3.0mm / 3.8mm

4 x 1 x 1m

3.0mm, 4.0mm, 5.0mm 3.0mm, 4.0mm, 5.0mm

3.0mm / 3.8mm

1 x 1 x 0.5m

3.0mm, 4.0mm, 5.0mm 3.0mm, 4.0mm, 5.0mm

3.0mm / 3.8mm

2 x 1x 0.5m

3.0mm, 4.0mm, 5.0mm 3.0mm, 4.0mm, 5.0mm

3.0mm / 3.8mm

3x 1 x 0.5m

3.0mm, 4.0mm, 5.0mm 3.0mm, 4.0mm, 5.0mm

3.0mm / 3.8mm

4 x 1 x 0.5m

3.0mm, 4.0mm, 5.0mm 3.0mm, 4.0mm, 5.0mm

3.0mm / 3.8mm

заварени gabion кутија (15) заварени gabion кутија (16) заварени gabion кутија (18)


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас